Ekonomi ve Endüstri

Ahal vilayetinde betonarme ürünlerinin üretimine yönelik fabrika faaliyete geçirildi

Ahal vilayetinde betonarme ürünlerinin üretimine yönelik fabrika faaliyete geçirildi

Perşembe günü Ahal vilayetinin Gökdepe ilçesinde, özel iş sektörünün sanayi tesisinin, yani betonarme ürünleri üreten fabrikanın açılış töreni gerçekleşti.

Türkmenistan: Altın Asır e-gazetesi haberinde, Aga Gurluşyk (Ağa İnşaat) özel şirketi tarafından inşa edilen yeni tesisin toplam alanının 6 hektar olduğunu bildirdi. Tesisin tasarım kapasitesi, 300 mm'den bin 200 mm'ye kadar değişen boyutlarda, yılda 500 bin metre betonarme boru üretimine yöneliktir.

Tesiste ayrıca bir yönetim binası, üretim birimleri ve diğer yardımcı binalar da bulunmaktadır. Fabrikada 100’den fazla kişi çalışırken, çalışmak için gerekli koşullar oluşturulmuştur.

Belirtildiği gibi, tesiste kurulan yüksek teknolojili ekipmanlar, çevre dostu teknolojiler temelinde ürünler üretmeye olanak tanıyacak ve müşterilere uluslararası gereksinimleri ve standartları karşılayan geniş bir betonarme ürün yelpazesi sunacaktır. Ürünlerin yerel hammaddelerden hazırlanması, nihai ürünün maliyeti ve kalitesi üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Türkmenistan'da modern endüstriyel yapıların oluşturulmasına yönelik büyük yatırımlar yapılıyor. Bu, bölgelerin entegre kalkınmasına ve genel olarak Türkmenistan’ın ekonomik olarak gelişmesine ve Türkmen halkının refahının iyileştirilmesine katkıda bulunacaktır.

İlgili diğer haberler

Türkmenistan, yakıt ve enerji kompleksini geliştiriyor
TDEHB’de düz boyalı ve jakarlı pamuk ürünlere olan talep artıyor
Garabogazkarbamid fabrikası üre üretimini arttırıyor
Türkmen halılarına ve boyalı pamuksu ürünlere olan talep artıyor
Daşoguz’un dekontaminasyon ürünlerini üreten fabrikası üretimini arttırıyor
Oguzhan şirketi, yeni çeşit çikolata ürünlerinin üretimini faaliyete geçirdi