Balkan Tersanesi, Güney Koreli şirketlerle birlikte gemi inşasına başlayacak

Balkan Tersanesi, Güney Koreli şirketlerle birlikte gemi inşasına başlayacak

Balkan Gemi İnşa ve Onarım A.Ş yöneticileri, 29 Ocak 2024’te Güney Kore’nin Koryo Shipbuilding Industry Technology Co., Ltd. şirketinin temsilcileriyle Aşkabat’ta bir araya geldiler. Görüşmede taraflar, ortak inşası planlanan gemilerle ilgili olumlu gelişmelerin yaşanacağını ve kısa sürede gemi inşaat çalışmalarının başlayacağını ifade ettiler.

Türkmendeňizderýaýollary (Türkmendenizderyayolları) Ajansı’nın salı günü bildirdiğine göre, görüşmede 13 Eylül 2023’te Balkan Tersanesi ile Koryo Shipbuilding Industry Technology Co., Ltd. şirketi arasında 6.100 ton yük kapasiteli iki kuru yük gemisinin birlikte inşasına ilişkin imzalanan anlaşmayı uygulamak amacıyla, gemi inşası için bir iş planı geliştirildi.

Ayrıca Güney Kore şirketi tarafından, yakın gelecekte Balkan Tersanesi’nin üretim yapısının personeline ilgili alanlarda eğitim verilmesi, Balkan Tersanesi’nin ISO Uluslararası Standartları doğrultusunda sertifikasyonu ve gemi inşası için birçok somut mesele ele alındı.

Ayrıca iş ziyaretinde, gemilerin inşa edileceği dönemde Koryo Shipbuilding Industry Technology Co., Ltd. şirketinin temsilcilerinin barınmaları için Balkan Tersanesi tarafından sağlanacak konutlar tanıtıldı.

İlgili diğer haberler

Balkan Tersanesi, KOMEA ile $42 milyonluk bir sözleşme imzaladı
KOMEO ile KSIT, Türkmenistan’da iki kuru yük gemisi tasarlamayı planlıyor
Balkan Tersanesi iki kuru yük gemisi inşa edecek
Balkan Tersanesi, Weichai şirketinden yedek parçalar satın almayı planlıyor
Türkmenistan’ın Balkan vilayetinde iyodobromik su yatakları geliştirilecek
Damen Shipyards Gorinchem, Balkan Tersanesi’nde bir tarama gemisi inşasını planlıyor