Güneşli Çocuk ve Gençlik Merkezi'nin inşasına ilişkin uluslararası ihale duyuruldu

Güneşli Çocuk ve Gençlik Merkezi'nin inşasına ilişkin uluslararası ihale duyuruldu

Türkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhamedov’un talimatı üzerine, Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta Güneşli Çocuk ve Gençlik Merkezi’nin inşası için uluslararası bir ihale duyuruldu.

Türkmenistan resmi medyasının bildirdiğine göre, Türkmenistan’ın inşaat ve sanayiden sorumlu Başkan Yardımcısı Baymurat Annamämmedov, cuma günü video iletişim yolu ile gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısında, Türkmenistan Devlet Başkanı tarafından daha önce verilen talimatların yerine getirilmesindeki ilerlemeler hakkında rapor verdi.

Başkan Yardımcısı, merkezin bir taslağını Türkmenistan Devlet Başkanı’nın değerlendirmesine sundu ve projenin oyun ve spor alanları, kültürel etkinlikler için alanlar, trafik eğitimi, amfi tiyatro, teknik ve ekonomik tesislerin yanı sıra diğer tesisleri içerdiğini kaydetti.

Türkmenistan Devlet Başkanı, projenin uygulanmasında sorumlu bir yaklaşım sergilenmesi gerektiğini vurgulayarak, Başkan Yardımcısı’na yeni kompleksin inşası için uluslararası bir ihale duyurulması talimatını verdi.

İlgili ihale, Türkmenistan Eğitim Bakanlığı’nın siparişi üzerine Türkmenistan İnşaat ve Mimarlık Bakanlığı tarafından ilan edildi.

İlgili diğer haberler

Gurbanguli Berdimuhamedov, başkent Aşkabat’a bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi
Türkmenistan Devlet Başkanı, Aşkabat ve çevresindeki inşaat çalışmalarını inceledi
Kırgızistan'da TÜRKSOY Genel Sekreteri Raev "Danaker Devlet Nişanı"na layık görüldü
Lebap vilayetindeki köy kliniğine yeni pilot güneş enerjisi sistemi kuruldu
Türkmenistan-Çin Hükümetlerarası İşbirliği Komitesi Altıncı Toplantısı’nda birçok belge imzalandı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Türkmenistan'a gitti