Gurbanguli Berdimuhamedov, Şeyh Mansur bin Zayed Al Nahyan ile görüştü

Gurbanguli Berdimuhamedov, Şeyh Mansur bin Zayed Al Nahyan ile görüştü

Türkmenistan halkının Milli Lideri, Türkmenistan Halk Meclisi Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, çarşamba günü Aşkabat Uluslararası Havalimanı’nda Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Yardımcısı, Başbakan Yardımcısı, BAE Devlet Başkanlığı İşleri Bakanı Şeyh Mansur bin Zayed Al Nahyan ile bir araya geldi. İlgili haber, Türkmenistan resmi medyası tarafından bildirildi.

Misafirperverlik için teşekkürlerini ifade eden Şeyh Mansur bin Zayed Al Nahyan, Türkmenistan’ı ziyaret etmekten mutluluk duyduğunun altını çizdi.

BAE Hükümeti’nin samimi selamlarını ileten üst düzey konuk, işbirliğinin hem ikili hem de çok taraflı olarak, özellikle de prestijli uluslararası ve bölgesel kuruluşlar nezdinde başarılı bir şekilde geliştiği Türkmenistan ile devletlerarası ilişkilerin daha da genişletilmesinin önemine dikkat çekti.

Nazik sözleri için BAE Devlet Başkanı Yardımcısı’na teşekkür eden Gurbanguli Berdimuhamedov, dost ülkenin üst düzey yöneticilerine en iyi dileklerini ileterek, Türkmenistan’ın başta Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere Orta Doğu ülkeleriyle çok yönlü işbirliğinin kapsamlı bir şekilde derinleştirilmesine ilgi duyduğunu vurguladı.

Muhataplar, tüm alanlarda daha da çeşitlendirilmesi için büyük bir potansiyele sahip olan ve uzun yıllara dayanan devletlerarası işbirliğinin giderek gelişmesinden duydukları memnniyeti ifade ettiler.

Türkmenistan halkının Milli Lideri, Türkmenistan Halk Meclisi Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov ve BAE Devlet Başkanı Yardımcısı, Başbakan Yardımcısı, BAE Devlet Başkanlığı İşleri Bakanı Şeyh Mansur bin Zayed Al Nahyan, görüşmenin ardından birbirleriyle sıcak bir şekilde vedalaştıktan sonra, iki ülkenin ve kardeş halklarının çıkarlarını tam olarak karşılayan yapıcı diyaloğun başarılı bir şekilde devam edeceğine dair güvenlerini dile getirdiler.

Aynı gün Türkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhamedov, BAE Devlet Başkanı Yardımcısı, Başbakan Yardımcısı ve BAE Devlet Başkanlığı İşleri Bakanı Şeyh Mansur bin Zayed Al Nahyan ile bir araya geldi.

İlgili diğer haberler

Türkmenistan Devlet Başkanı, BAE Devlet Başkanı Yardımcısı ile bir araya geldi
Türkmenistan Devlet Başkanı, Dubai’de BAE Başkan Yardımcısı ile görüştü
Medvedev: Türkmenistan ile Rusya, işbirliğinin tüm alanlarında önemli sonuçlar kazandı
Gurbanguli Berdimuhamedov, Abu Dabi’de BAE Devlet Başkanı ile görüştü
Türkmenistan Halk Meclisi Başkanı BAE’yi ziyaret ediyor
Türkmenistan ile BAE arasında birçok anlaşma imzalandı