Lebap vilayetinin girişimcilerinin sınai ürünler ihracatı $5,43 milyonu aştı

Lebap vilayetinin girişimcilerinin sınai ürünler ihracatı $5,43 milyonu aştı

Lebap vilayetinin özel sektörü, yılın ilk yedi ayında 5 milyon 433 bin ABD doları tutarında sınai ürünleri yurt dışına ihraç etti. İlgili haber, Türkmenistan resmi medyasında perşembe günü yer aldı.

İhraç edilen ürünler arasında polipropilen ve polietilen torbalar, polietilen borular, işlenmiş polimer ürünler, izocam, sıvı bitüm mastık, endüstriyel sıvı karışım, piller, mobilya kumaşı ve pamuk yünü yer alıyor. Vilayetin girişimcilerinin ürettikleri ürünler özellikle Özbekistan, Türkiye, Afganistan, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, Belarus, Kazakistan ve Azerbaycan’a sevk edildi.

Haberde belirtildiği gibi, ilgili dönemde 12 girişimci yurt dışına mal ihraç etti. Geçtiğimiz ay vilayetin ihracatçılar listesine Kiçi Gala şirketi, Altyn Gül şirketi ve Farap ilçesinden girişimci Rüstem Recepov olmak üzere üç yeni özel üretici daha eklendi.

Türkmenistan’ın doğu bölgesinde yer alan Lebap vilayetinin yönetim merkezi Türkmenabat kentindedir. Lebap vilayetinin Afganistan ve Özbekistan ile sınırı bulunuyor.

İlgili diğer haberler

Türkmenistan Lideri, iş dünyası temsilcilerini Jübile Madalyası ile ödüllendirdi
Türkmenistan'da devlet mülkiyetindeki 15 tesis müzayedeli satışa çıkarılıyor
Türkmenistan'ın Farap gümrük noktasında Liman Kontrol Ünitesi devreye alındı
Ressamlar Birliği, Kültür Merkezi'ne ait binayı satın alacak
Daşoguz, Lebap ve Mari vilayetlerindeki kamu tesisleri müzayedeli satışa çıkarılıyor
Türkmenistan'da uluslararası projenin desteğiyle modern seralar devreye alındı