Türkmenistan Devlet Başkanı ile Bouygues şirketinin başkanı, işbirliği olanaklarını değerlendirdi

Türkmenistan Devlet Başkanı ile Bouygues şirketinin başkanı, işbirliği olanaklarını değerlendirdi

Türkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhamedov ile Bouygues Şirketler Grubu Başkanı Martin Bouygues arasında perşembe günü Aşkabat’ta gerçekleşen görüşmede, gelecekteki işbirliği olanakları hakkında görüş alışverişi yaptılar. İlgili haber, Türkmenistan resmi medyası tarafından aktarıldı.

Görüşmenin başında Martin Bouygues, Türkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhamedov’a inşaatleri şirkete emanet edilen tesislerdeki çalışmaların gidişatı hakkında kapsamlı bilgiler sundu. Ayrıca sosyo-ekonomik kalkınmanın öncelikli yönleri, Türkmenistan’da uygulanan geniş çaplı reformlar doğrultusunda geliştirilen yeni öneriler dile getirildi.

Türkmenistan Devlet Başkanı, ’Bouygues şirketi, uzun yıllara dayanan işbirliği sürecinde bir dizi mimari proje ve kentsel tasarım modelinin geliştirilmesinde, onların uygulanmasında yeteneğini ispat etmiştir ve kurulan ikili ilişkilerin, aynı zamanda Türkmenista-Fransa işbirliğinin güçlendirilmesine katkıda bulunmuştur.’’ diye kaydetti.

Görüşmede ayrıca, şirketin gelecek vaat eden Türkmenistan pazarındaki konumunu daha da güçlendirme isteği teyit edildi ve şirketler grubunun 30 yılı aşkın bir süredir Türkmenistan’da iş yaptığına vurgu yapıldı.

Türkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhamedov, ileri mimari, mühendislik ve teknik düşünce, bu işlere yaratıcı yaklaşım, yenilikçi teknolojilerin aktif uygulanması, ekolojik güvenlik standartlarına sıkı sıkıya bağlılığın Türkmenistan’da hayata geçirilmekte olan büyük ölçekli kentsel gelişim programının önemli alanları olduğunu vurguladı. Bu bağlamda Serdar Berdimuhamedov, Bouygues şirketinin özel tekliflerini değerlendirmeye hazır olduğunu ifade etti.

Martin Bouygues, şirkete olan güven duygusu için Türkmenistan Devlet Başkanı’na bir kez daha teşekkür ederek, şirkete emanet edilen projelerin başarılı bir şekilde uygulanması için gerekli tüm çabayı göstereceğine dair güvence verdi.

İlgili diğer haberler

Türkmenistan Devlet Başkanı, birkaç yabancı şirketin yöneticileriyle ikili görüşmelerde bulundu
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'na dünyanın dört bir tarafından taziye ve dayanışma mesajı geldi
Kavga Ettiler, Alkol Etkisi Geçince Barıştılar
Muğla Kavga Ettiler, Alkol Etkisi Geçince Barıştılar-Hd
Tarihte bugün ne oldu? 28 Aralık tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 28 Aralık'ta yaşananlar!
4. Etnospor Forumu